Sponsorlu Bağlantı
Android Apk Bölümü
Popüler Android Oyunlar
En Çok indirilen Uygulamalar
En Çok indirilen Zil SesleriOdin Programı ile Android Telefonu Güncelleme

Odin Programı ile Android Telefonu Güncelleme


Samsung cihazlar için Kies üzerinden diğer telefonlar için mevcut sistem yükleme aracı ile telefonunuza doğru programları yükleyemediğimiz zamanlarda yükleme işini yapmaya yardımcı olan en büyük yazılım aracı ODİN ‘dir. Bu yazıda dikkat edilmesi lazım gelen en önemli hadise kurma yapacağınız yazılımın cihaz modelinize uygun olan olmasıdır. Cihaz modelinize doğru olan yazılımı kurma adımlarını doğru olarak yaparsanız bir sorun ile karşılaşmadan zahmetsizce program güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Cihaz modelinize doğru yazılımlarda dikkat etmeniz gereken birinci nokta dosya uzantılarıdır. Program (firmware) dosyaları tar uzantılıdır (bazen md5'de olabilir) Uzantısı “tar” olmayan dosyalar odin vasıtasıyla yüklenmez. Tar uzantılı dosyalar sıkıştırma uygulamaları ile sıkıştırıldığı için zip veya rar dosyasıymış gibi görünebilirler. Söz konusu sıkıştırılmış dosyaları açtığınızda dikkat etmeniz lazım gelen içerideki dosya sayısıdır. Şayet bir dosya var ve Tar yahut md5 uzantılıysa yüklenebilir. İşte bunun haricinde farklı olarak 3-4-5 dosyalı Tar veya md5 uzantılı yükleme dosyaları olabilir problem yok onlarda odin ile birlikte yüklenebilir.

Her zaman için cihazınıza program yüklemeden evvel tüm bildiklerinizi yedekleyin bir problem olduğunda bu yalnızca eski bilgilerinize rahatça ulaşabilirsiniz.Tek Dosyalı program kurulumu
İndirdiğiniz program dosyası klasör içinde tar uzantılı tek dosya şeklinde çıktıysa tek yapmanız gereken;
1- Odin uygulamasını açın - Re-Partition bölümü işaretli OLMASIN!!!
2- PDA yazısına tıklıyın ve de indirdiğiniz programın tar uzantılı dosyasını seçin.
3- Telefonunu Ses kısma + Home + Power tuşuna aynı anda basarak download moduna alın ve de usb kablo ile bilgisayara bağlayın ve de ses arttırma düğmesine basın.
4- ID:COM ’un altındaki kısım SARI renk olunca START butonuna basın.3-4-5 Sayıda Dosyalı Programın Kurulumu

Yazılım klasörü içerisinde CODE - CSC - MODEM dosyalı varsa bu kurma aşamaları yapılmalıdır. Bu dosyaların uzantıları tar yada md5 olabilir. Yazılımı güncelleştirme için bu 3 dosya haricinde ek olarak “Pit” dosyası kullanmanız lazım. Pit dosyası genelde sıkıştırılmış klasör içinde verilir verilmez ise yazılımı indirdiğiniz sitede ayrıca bu dosyayı bulup indirmeniz gerekli. Pit dosyası olmadan çoklu dosyalarla yapılan yazılım yüklemelerinde genelde yazılım yüklenmiyor. Olur da yüklenirse sorun yaşamanız kaçınılmaz hale geliyor.

1- Odin Programını açın
2- Re-Partition kısmını seçin
3- Pit yazısına basın ve pit dosyasını seçin
4- PDA yazısına tıklıyın CODE dosyasını seçin
5- PHONE yazısına tıklıyın MODEM dosyasını seçin
6- CSC yazısına tıklıyın CSC dosyasını seçin
7- Telefonunuzu Ses kısma + Home + Power tuşuna aynı anda basarak download moduna alın ve de usb kablo ile bilgisayara bağlayın ve ses arttırma tuşuna basın
8- ID:COM ’un altındaki kısım SARI renk olunca START butonuna basın.

UYARI

* Her 2 yükleme işleminde dosyaları farklı kısımlara yerleştirerek yükleme yaparsanız cihazınız BRİCK olur kısacası ÇÖKER bunun başınıza gelmemesi için dosyaları uygun kısıma eklediğini kontrol ederek emin olun.
*Dosyaları doğru konuma yerleştirip kurma işlemini yapsanızda bazen cihazı açılış ekranı tam açılmaz veya cihaz sürekli kendini yeniden başlatır. bu durumda panik yapmanıza lüzum yok. yapmanız gerekenler;

Ses Açma + Home + Power düğmesine basılı tutun telefon Recovery Mod‘da açılacak
Gelen menüden Wipe Data Factory Reset kısmına Ses kısma tuşu ile gelin Home veya Power düğmesine basın. Gelen pencerede YES seçeneğine gelin ve de yine Home veya Power tuşuna basın
İşlem bitince gelen menüden bu sefer Wipe Cache Partition kısmına Ses kısma tuşu vasıtasıyla gelin Home veya Power düğmesine basın. Çıkan bölümde YES seçeneğine gelin ve yine Home ya da Power butonuna basın.
İşlem bitince gelen Reboot System Now seçeneğinde Home yahut Power tuşuna basarak telefonun açılmasın bekleyin.


DOSYALAR


 [453,21 Kb]
Odin-3.07.zip
Geri
 • Yorumlar: 1
 • Görüntülenme: 183
Ceptim
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.

Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.


 • 30 Ekim 2016 22:04
 • Kayıt Tarihi: --
 • ICQ: {icq}
 • Yorumları: 0
 • Konuları: 0
 • Durum:
 • Beğenmedim
 • 0
 • Beğendim
Hayırlı akşamlar ustam ,bana almanyadan SM-N901T not 4 cihaz geldi .
dil Türkçe olmadığından sammobile den yeni bir yazılım yaparken usb kablosu çıktı , ve şu an ekranda (FRİMWARE UPGRADE ENCONUNTERED AN İSSUE.PLEASE SELECT RECOVERY MODE İN KİES&TRY AGAİN )
YAZIYOR . BANA NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ.
saygılarımla